czwartek, 28 marca 2013

Bez ŚwiątŚwięta bez świętowania, więc fotki też nie będzie. Nie ma dekoracji, pieczeni, pasztetów, 5 ciast, bab wielkanocnych, zajączków, kurczaków, pisanek, baranków, święconek , wizyt, gości, sprzątania, przed i poświątecznego, krzątania, a przede wszystkim nie ma nastroju. I nie chodzi o to co za oknem. Święta u mnie są odwołane, może będą w innym terminie.  „Lejdis” obchodziły Nowy Rok w lecie, więc cóż to szkodzi zrobić sobie święta, kiedy będzie inna atmosfera i w domu i na zewnątrz.  Święta mamy spędzić w drodze. M nie ma możliwości przyjechać w innym terminie, w Niemczech piątek jest wolny  wiec wyruszyć ma już dziś. Z Freiburga (pod francuską granicą) do mnie ponad 1400 km.  Chwilę odpocznie i droga z powrotem tym razem ze mną. Na wtorek musi już być w pracy.  Tak więc święta będą praktycznie w samochodzie.  Na powitanie M po  długiej nieobecności mam upieczone chlebki, sól też zakupiłam, bo akurat się skończyła. Więc chlebem i solą mogę przywitać.  Poza tym ruskie pierogi bo lubi, ciasteczka , wiatraczki, upiekłam na drogę, no i jeszcze sernik wiedeński z makiem (moja wersja sernika bo wiedeński zwykle bez maku jest z tego co wiem) i zapomniałabym żurek  i biała kiełbasa jeszcze jest. Kolację przy świecach z łososiem i serami w roli głównej jeszcze przewiduję i bób na przystawkę  (z rydzami ma być).No i to już naprawdę wszystko. Oczywiście wino czerwone wytrawne  koniecznie. Po prostu Święta się nam przyspieszą o dwa dni. I to będą nasze osobiste święta. Nie widzieliśmy się od pół roku,  poza skypem oczywiście.

Wszystkim życzę Wesołych,
ale nie przepracowujcie się za bardzo, dajcie na luz, nawet natura nam sprzyja no bo, kto by mył okna w taką pogodę. No chyba że musi, jak już musi to trudno.

PS. Grudniówka u mnie kwitnie na całego, śnieg za oknem, więc może jest jakaś zmiana Planu ;)

Moje dekoracje świąteczne są tutaj :)


2 komentarze:

OLQA pisze...

udanej podróży! najważniejsze,że razem:)

Anula pisze...

Dziękuję serdecznie, bo warunki na drogach nieciekawe. Z bycia razem cieszę się najbardziej, dość już mam samotności, nie przywykłam.
Życzę wesołych , pogodnych świąt i dużo, dużo słońca :)