piątek, 8 maja 2015

Maj na skarpie


Do relacji z Niemiec jeszcze powrócę, ale jako przerywnik pokażę zdjęcia skarpy, która teraz jest w pełnym rozkwicie i wygląda najładniej. Potem kwitną pojedyńcze krzewy i kwiaty teraz to symfonia barw. Dominuje barwinek w dwóch kolorach niebieskim i fioletowym, ten fioletowy kwitnie praktycznie przez cały sezon i floksy płożące. Przed skarpą płynie rzeka stokrotek. Przy którymś koszeniu zostanie ścięta, bo z przerośniętą trawa bedzie już brzydko wyglądała, ale na razie cieszy oko.

I jeszcze kwitnące tulipanyi rozwijający pierwsze kwiaty lak.


Intensywnie kwitnie teraz mniszek czyli mlecz i choć jest to chwast niezbyt lubiany w ogrodzie  to warto się wybrać na jego zbiór i zrobić syrop doskonały na przeziębienie. Podobno można i nalewkę. A wogóle to cały mniszek jest jadalny, ale ja próbowałam tylko syropku, który dostałam. Pod tym linkiem, jest przepis na syrop Agnieszki Maciąg, chyba jeden z najbardziej znanych, ale można poszukać innych. Ja szukam takiego bez  długiego gotowania podczas którego wydaje mi się, że syrop gęstnieje, ale pewnie traci swoje witaminowe wartości.  
Miłego weekendu.4 komentarze:

Joanna Mazurkiewicz pisze...

Uwielbiam te wszystkie kolory. Świetnie wygląda ta skarpa :)

Anula pisze...

Dziękuję za odwiedziny i komentarz :). Sama z tym drugim często mam problem więc tym bardziej dziękuję. Ciekawe czy jest taka opcja aby swoją obecność na czyimś blogu zaznaczać po prostu kwiatuszkiem :)
Pozdrawiam serdecznie.

Daniel Geniusz pisze...

Cześć Aniu. Bardzo mi się podoba twój blog. Również niedawno kupiłem sobie domek na wsi. W tej chwili poważnie zastanawiam się nad przeprowadzką, chociaż pewnie kilka lat minie zanim to zrobię. Prowadzę blog o podobnej tematyce, tyle, że na razie porusza on także moje dzisiejsze problemy, nie zbyt związane z życiem na wsi. Ale jeżeli chciałabyś zajrzeć, to zapraszam: starydomnawsi.blog.pl/

Anula pisze...

Danielu dziękuję za miły wpis :). Odwiedziłam Twój blog i pełna podziwu dla już podjetych działań jak i planów na przyszłość życzę wytrwania w postanowieniu i spełnienia marzeń.
Pozdrawiam.